Japan

Japanese Spring & Autumn

5. listopadu 2011 v 11:00 | Sayuri Emi さゆり恵美
Yahoo lidičky, tak jsem tady s těmi obrázky! Kawaii obrázky japonské přírody!! Předem musím upozornit, že jsou to obrázky stažené z DEVIANTART a já se rozhodně nehodlám chlubit cizím peřím... Ale ty obrázky jsou tak krásné, že jsem to sem prostě musela dát!
Pro pořádek sem dávám i odkaz na stránku autora na DEVIANTART! Navíc taky proto, že tam najdete i další krásné fotky, které by jste měli rozhodně vidět, pokud milujete japonsko, tak jako já!


Obento inspirace I

20. února 2011 v 11:55 | Sayuri Emi さゆり恵美
Napadlo mě, že jsem sem dlouho nepřidala žádné obrázky.
Tenhle nově obnovený blog už nebude jen o kapele the GazettE... Takže je možné, že tady narazíte na ledacos...
Vždycky jsem obdivovala, jak japonci dokážou ty jejich jídla ozdobit.
Už se nedivím, že je většina z nich tak hubená. Mě kdyby někdo chystal do práce takové obědy, tak bych asi umřela hlady. Bylo by mi totiž líto, se do toho zakousnout XD.

Lovely-Bento-by-Ramachan

Japonské Kimono pict.

31. července 2009 v 15:18 | Sayuri Emi さゆり恵美
Hoy, ještě stále si dávám od the GazettE oddech... Nebojte se není to trvalé! XD
Tohle je ale nádhera, to musíte uznat! To zdobení, ty barvy, ty detaily a ty roztomilé kabelečky...
Jednou bych si chtěla něco takového vyskoušet, včetně účesu a dokonce i ty šílené boty bych si ráda vyskoušela...
I když bych pak nejspíš skončila na chirurgii se zlomenou nohou. XDD

Regiony a prefektury Japonska

13. března 2009 v 13:45 | Sayuri Emi さゆり恵美
Sate lidičky, dneska tady mám pro vás zase nějaké info o Japonsku. Přesněji o prefekturách a celkovém rozdělení tohoto úžasného ostrova. Já vím, že ne každého tohle bude zajímat ale stejně jsem si s tím tu práci dala.
Kdybych to neudělala, nepřišla bych na jednu zajímavou věc a to, že Tokio popravdě není hlavní město Japonska.
Ve skutečnosti je to prefektura a jejím hlavním městem je město Shinyuku. Není to vlastně ani tak město, jako jedna ze specialních čtvrtí Tokia. Vzhledem k tomu že se tam nachází Tokijská radnice a taky jedno z nejrušnějších železničních nádraží na světě, je považované za hlavní město. Mimo jiné je taky vyhlášené vysokým počtem obchodních domů, hotelů a barů.

Já vím asi si říkáte že mluvím jako encyklopedie ale taky je pravda, že to všechno mám právě odsud. Mimochodem jsem se takhle mohla podívat v jaké oblasti Japonska, se vlastně ti naši miláčkové z GazettE narodili.
Já vážně miluju Japonsko a zajímá mě všechno o něm...
Takže jestli je někdo z vás stejný blázen do Japonska jako já? Mrkněte pod perex...


Tokio wallpaper...

13. března 2009 v 13:35 | Sayuri Emi さゆり恵美
Je libo foto Tokia na plochu? Tak tady ho máte ale i kdyby ne, tak musíte uznat že je to paráda. Vykradu banku a letím do Japonska!... XD
Klick

Japonsko 日本国

9. března 2009 v 16:56 | Sayuri Emi さゆり恵美
Sate lidičky, dneska jsem si tady pro vás připravila menší info o Japonsku, takže jestli to někoho zajímá? Přečtěte si to... Na tu mapku si pro zvětšení klikněte. Já jdu balit kufry a vyrážím do Japonska i kdybych tam měla doplavat!! Kecám... XD Stejně tam ale chci, moc. moc, moc a moc !!!

Japonsko日本国 v japonštině zvané "Nihon" nebo také "Nippon" je dlouhý, úzký pás ostrovů v severovýchodní části Asie, oddělený od pevniny Japonským mořem a z druhé strany omývaný Tichým oceánem.
Je tvořeno 4 hlavními ostrovy: Honshu (Honšú), Hokkaido (Hokkaidó), Kyushu (Kjúšú) a Shikoku (Šikoku), dále je kolem asi 6,848 menších ostrovů, rozprostírající se severo-jižně v délce 3,300 km. Počet obyvatel v Japonsku je přibližně 127.300.000 obyvatel (devátá nejlidnatější země světa). Hlavním městem je Tokyo (Tókjó nebo Tokio). Které je ekonomickým a politickým centrem Japonska, počet obyvatel je přibližně 8.135.000 lidí. Vzdálenost mezi japonským hlavním městem Tokiem a Prahou je 9068,99 km.
Další velká města jsou Yokohama (Jokohama) - 3.427.000 obyvatel, Osaka (Ósaka) - 2.599.000 obyvatel, Nagoya (Nagoja) - 2.172.000 obyvatel, Sapporo - 1.822.000 obyvatel, Kobe (Kóbe) - 1.493.000 obyvatel, Kyoto (Kjóto) - 1.468.000 obyvatel.
Rozloha Japonska činí 377.880 čtverečních km (o něco větší než Německo, téměř 5x větší než Česko)
Z toho 231.000 čtverečních km (61%) připadá na hlavní ostrov Honšú, 83.000 km (22%) na severní ostrov Hokkaidó, 42.000 km (11%) na jižní ostrov Kjúšú, 19.000 km (5%) na Šikoku a 2.000 km na nejjižnější Okinawu.
Japonsko má převážně hornatý povrch, dvě třetiny území. Přičemž většina nejvyšších hor je na největším ostrově Honšú (nejvyšší hora Japonska je Fuji (Fudži) měří 3,776 m.n.m.)
Mezi nejvíce navštěvovaná místa v Japonsku patří oblast hlavního města Tokia, Nikko či Hakone, poté starobylá města Kjóto a Nara...


Sakura...

11. února 2009 v 10:42 | Sayuri Emi さゆり恵美
Včera to byly chrámy a dnes to bude sakura. Nádherný obrázek nemyslíte? Tak tohle je další věc co bych chtěla vidět na vlastní oči. Sakura!
To znamená, že jestli někdy pojedu do Japonska, bude to určitě na jaře. Tenhle pohled si nenechám ani za nic ujít. Musí to být užasný, stát mezi stromy a dívat se jak kolem vás poletují okvětní lístky sakury. Jako by sněžilo... Začínám mít romantickou náladu XD

Japonské chrámy a svatyně...

10. února 2009 v 12:20 | Sayuri Emi さゆり恵美
Sate lidi, už jsem psala že dneska nemám na nic náladu, ani na blog. Ale i tak se snažím vždycky něco přidat. Už dávno jsem pozbírala pár krásných obrázků japonských chrámů a svatyní.
Je to krása... chtěla bych to jednou vidět na vlastní oči... Uklidňuje mě to

Mount Fuji

22. listopadu 2008 v 16:22 | Sayuri Emi さゆり恵美
Sate lidičky, takže opět jsem si pro vás přichystala něco o Japonsku. A co jiného by to mělo být než jejich překrásná hora Fuji. Takže níže máte napsáno něco málo o ní a taky pár kawaii foteček...

Sopka Fuji je nejvyšší horou Japonska která se pyšní nadmořskou výškou 3 776 m. Najdete ji přibližně 100km západně od hlavního města Tokia na hranici mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši.
Tato majestátná hora je světoznámým symbolem Japonska a všechny okouzluje svojí mohutností a symetrickým kuželovým tvarem. Jen s obtížemi najdete na světě krásnější a tak okouzlující horu. Kolem hory Fuji leží pět jezer - Kawaguči, Jamanaka, Sai, Motosu a Šódži. K této nádherné hoře se vztahuje mnoho legend a vždy byla v japonském náboženství důležitým prvkem…

Uměni kaligrafie...

20. listopadu 2008 v 18:39 | Sayuri Emi さゆり恵美
Sate lidičky, včera jsem si trošku hrála s něčím co mi straší ve složkách už velmi dlouho. Jakožto že mě fascinuje všechno japonské, tak mě taky velice zajímá jejich kaligrafie, však víte taková ta umělecká.
Jak tam malujou na papír štětcema, začernění od hlavy až k patě...Ne kecám, takto bych dopadla jen já kdybych se o něco takového pokusila. Každopádně je to krásné umění.
Takže tady mám pro vás pár obrázků, samozdřejmě s popiskama co to vlastně znamená...

Geisha

6. října 2008 v 17:22 | Sayuri Emi

Sate sate sate lidičky, když už jste tady tak se vás na něco zeptám...máte rádi Japonsko?? Já strašně. Jednou, ať to stojí co to stojí tam pojedu, až pokvete sakura, to je můj sen a taky bych ráda viděla ty jejich chrámy a vůbec všechno. No a taky gejši a ty jejich slušivé oblečky. Našla jsem pár kawaii obrázků aby jste měli představu o čem mluvím a proč mě to tak zajímá, je to prostě nádhera...

Sakura Japan Caligraphy

17. září 2008 v 15:42 | Sayuri Emi
Sate, zase tady mám pro vás pár kawaii obrázečků a tentokrát i s japonskou kaligrafií.
Neptejte se mě co je tam napsáno, páč to fakt nevím...

Sakura

10. září 2008 v 17:40 | Sayuri Emi
Sate lidičky, tak opět tady mám něco do rubriky o Japonsku a to sakuru, není to krása? Mým snem je, jednou letět do Japonska a tuhle růžovou nádheru vidět na vlastní oči...

Umění Origami

31. srpna 2008 v 12:56 | Lawliet San
Sate, jak už jsem psala při založení této rubriky, sem budu vkládat různé obrázky a zajímavosti Japonska. Dneska tady mám pro vás pár obrázků, umění zvaného Origami, je to vlastně umění skládání papíru, je neuvěřitelné že někdo dokáže něco takového vytvořit...Kawaii.

Pár Japonských slovíček

23. srpna 2008 v 21:35 | Lawliet San
Sate, všem fanouškům Japonska, udělala jsem si novou rubriku a to o Japonsku. Budou zde různé věci co se týkají Japonska. Je to pomalu na každém blogu takže ani tady to nesmí chybět.
Mluvím o slovníku japonských slovíček a frází. Netvrdím že umím japonsky i když něco už ano, tyto slovíčka už asi musí znát každý fanoušek této úžasné země ale malé opáčko neuškodí ne? Nejsem si jistá jestli jsem to napsala správně, takže za případné chybky se omlouvám a klidně mě opravte, budu ráda...
Ahoj - Konichiwa
Dobré ráno - Ohaio
Dobrou noc - Oyasmi

Jak se máš? - Ogenki deská?

Dobře, děkuji - Genki des

Jak se jmenuješ? - Onamae wa nan deska?

Jmenuji se .... - Watashi no namae wa ..... des

Těší mě - Rád tě poznávám - Hageeme mashte

Prosím (Prosba) - Onegai shimas

Prosím (Nabídka) - Dozo

Děkuji - Arigato
Krásný - Kawai
Úžasný - Sugoi

Vítejte - Do Itashi mashte

Promiňte - Sumimasen

Omlouvám se - Gomenasai
Ano - Hai

Ne - ie
 
 

Reklama