Howl's moving castle

18. srpna 2008 v 16:18 | Lawliet San |  Movie
Sate, už dlouho se nutím napsat tento článek, ale jak jsem slíbila musím sem přidávat taky něco jiného než jen fotečky Kenichiho Matsuyamy, tento blog není přece jen o něm. Problém je v tom že ten článek musím sama vypotit ze svého unaveného mozečku. Dnes mám však docela jasno takže toho musím využít a rychle psát dokud to jde.
Chtěla bych vám představit další z mých velmi oblíbených filmečků. Je to japonský kreslený film a opět pochází od studia Ghibli. Režiserem tohoto super filmečku není nikdo jiný než Hayao Miyazaki. tento režisér natočil už bezpočet animovaných filmů a všechny jsou úžasné, jak to vím?Většinu mám totiž doma a nebojte se postupně vám je budu představovat.Film Howlův chodící zámek, vypráví o mladé dívce Sofie s nízkým sebevědomím, která pracuje jako kloboučnice v obchodě svého otce. Její budoucnost je jasná, jako nejstarší dcera jednou jistě zdědí tento butik ale je to skutečně to po čem vždy toužila?

V blízkosti města se občas zjeví zvláštní chodící dům, patřící čaroději Howlovi, o kterém se říká že svádí krásné mladé dívky a pojídá jejich srdce. Ale Howl není jediný čaroděj v okolí města, je zde také mocná a zlá čarodějka z pustin, se kterou není radno pouštět se do křížku.

Jednoho dne na cestě za svou mladší sestrou, narazí Sofie na záhadného mladíka který jizachrání před otravnými vojáky. Poté co navštíví sestru, se vrátí Sofie domů kde na ní čeká čarodějka z pustin, která se velmi zajímá o onoho mladíka. Jelikož rozladěná Sofie neprojeví čarodějce patřičnou úctu, ta jí zakleje na 90 letou stařenu.
Sofie se rozhodne opustit město s nadějí že najde někoho kdo by ji mohl zbavit kletby, i kdyby to měl být samotný Howl. Na své cestě narazí na podivného strašáka kterého vyprostí z větví a on ji pak z vděčnosti přivede Howlův zámek až pod nos. Sofie vztoupí do zámku a brzy se seznámí s prvním obyvatelem.
Je jím ohnivý démon Kalcifer, který kdysi dávno uzavřel s Howlem smlouvu a teď mu musí sloužit. Vychytralý demon ihned uzavírá smlouvu se Sofií, která mu slíbí že nalezne způsob jak mu navrátit svobodu aby jí on zbavil kletby. V zámku žije také malý chlapec Marco a jak se zdá Howl není zas až tak děsivý jak se o něm vyprávělo. Ke svému překvapení Sofie zjistí že je to onen záhadný mladík který jí zachránil.

Sofie se u Howla zaměstná jako uklízečka a celý dům svounáhlou přítomností převrátí vzhůru nohama. Po čase stráveným na zámku, se velmi spřátelí se všemi obyvateli a především se zamiluje do Howla. Howl pronásledovaný čarodějkou z pustin a také velmi mocnou čarodějkou ve službách krále Sulliman, brzy ztrácí pevnou půdu pod nohama a tak je na Sofii aby mu pomohla.

Musí mu pomoci zbavit se démona, se kterým Howl kdysi uzavřel smlouvu a dal mu své srdce. Díky tomuto spojení je Howl mocný čaroděj, avšak jestli něco neudělá sám brzy se změní v démona a už mu nebude pomoci. Howlův chodící zámek je nádherný příběh o lásce a přátelství, doprovázený překrásnou a podmanivou hudbou se šťasným koncem.
___________________________________________________________________________
Obrázky z filmu:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nori Nori | Web | 20. srpna 2008 v 18:20 | Reagovat

Ju, toto je fakt nadherne anime a Howl proste neodolatelny :)

2 Astrides Astrides | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 22:56 | Reagovat

ano ano krásný :o) líbil se mi ale víc , když byl blonďáček... a ta scéná kdy ho sofie vedla do koupelny a mu spadl ručník :D ten výraz nezapomenu ^^

3 +Melody+ +Melody+ | Web | 31. března 2009 v 0:11 | Reagovat

:) j tenhle anime jsem viděla :-) davali ho nekdy o vánocích na čt1 .. myslim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama